Моја прича о Е- учешћу

Сваке године у децембру Европска комисија додељује плакете „“ на којој награђују најинтересантније приче које представљају пример добре праксе ЕУ и цивилног становништва. Прича о одрастању једног младића, Вукосава Средојевића,  у руралном делу Србије који захваљујући волонтирању на једном од пројеката ЕУ који је у Љигу спроводио Интернет клуб  спознаје занимање којим ће се у животу бавити, продајући ракију преко интернета, завршава факултет и данас ради као инжењер информатике Универзитетске библиотеке Светозар Марковић у Београду.

Свечана додела признања одржана је 08.12.2015 године у згради Европског парламента у Бриселу, а награду  је добило  још 11 добитника из 9 земаља.

Интересантан податак је да је Србија једина земља која није чланица ЕУ добитник овог признања.

Награду је уручио шеф Делегације ЕУ за Каталонију господин Амадеу Алтафај. А Вукосав је имао ту част да се у име награђених обрати и захвали на признању као и да присуствује једном од заседања одбора за учешће цивилног становништва у рад Европског парламента.